Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Małopolska
Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych

Na Radzie Partnerów o planach Partnerstwa

Dodano: 2011-04-19. przez Maciej Sabal

Blisko 40 osób wzięło udział w poniedziałkowym posiedzeniu Rady Parterów. Podczas spotkania omówiono działania Partnerstwa w roku 2010 oraz plany na rok bieżący. Rozmawiano także o przyszłości przedsięwzięcia w dalszej perspektywie.

Rada Partnerów

Rada Partnerów

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 18 kwietnia w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Posiedzenie otworzył dyrektor WUP Kraków Andrzej Martynuska. We wstępnie zaznaczył, jakie cele powinno sobie stawiać Partnerstwo, a także o pozytywnym oddźwięku dotychczasowych działań wśród różnych instytucji w Małopolsce.

Następnie pracownicy projektu przedstawili wspólne dokonania za rok 2010. Najważniejszym punktem tej części wystąpienia był raport z ankiet dla podmiotów partnerskich. Kierownik projektu Joanna Słomka podkreśliła, że choć ankiety odesłała nam jedynie połowa Partnerów (49), to i tak na ich podstawie możemy zaobserwować pewne potrzeby. Działaniom projektu przyświeca cel ustosunkowania się do zapotrzebowania podmiotów partnerskich, głównie w obszarze szkoleniowym. W związku z tym członkom Rady Partnerów przedstawiliśmy harmonogram tegorocznych szkoleń, wraz  z podaniem dokładnej tematyki. Warto zaznaczyć, że tematyka została dobrana głównie na podstawie ankiet.

Informacją o szkoleniach rozpoczęła się kolejna część spotkania – poświęcona planom na bieżący rok. Powiedzieliśmy zatem o spotkaniach z decydentami lokalnymi, wizytach studyjnych, czy wspólnych warsztatach publicznych służb zatrudnienia i prywatnych agencji zatrudnienia. Sporo czasu poświęcono tematyce związanej z Konsultantami w celu podkreślenia, jak ważna jest jego rola. Nie mogło obyć się bez informacji o konkursie na Konsultanta Roku 2011 .

Dyrektor WUP Andrzej Martynuska

Dyrektor WUP Andrzej Martynuska

Duże zainteresowanie zebranych wzbudziło wystąpienie wicedyrektor Centrum Business In Małopolska (CeBiM) Beaty Górskiej-Nieć. Prelegentka krótko opowiedziała o działalności swej instytucji, skupiła się jednak przede wszystkich na kwestii dobrze układającej się współpracy pomiędzy Partnerstwem a CeBiM. Beata Górska-Nieć przytoczyła kilka przykładów, na podstawie których zgromadzeni wyraźnie mogli zobaczyć, jak wykorzystywana jest ta współpraca przy rozmach z inwestorami.

Ostatnią kwestią poruszoną podczas posiedzenia Rady Partnerów była propozycja przekazywania informacji m.in. o nowych inwestycjach na terenie całej Małopolski. Proces ten ma rozpoczynać się od szczebla gminy i powiatu, informacje zaś mają trafiać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Problem ten wywołał ożywioną dyskusję, głównie natury organizacyjnej. Jak podnoszono, nie zawsze takie informacje są dostępne urzędom. Ostatecznie jednak zdominował pogląd, że to zadanie jest wykonalne.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za przybycie i zapraszamy na kolejne posiedzenia Rady Partnerów.

W bibliotece plików i linków (widoczna po zalogowaniu) zamieściliśmy prezentacje przeprowadzone przez pracowników projektu inwestor oraz Beatę Górską-Nieć. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.

Joanna Słomka przemawia do członków Rady Partnerów

Joanna Słomka przemawia do członków Rady Partnerów

Wsparcie dla pracodawców - znajdź instytucję

Oferta zasobów ludzkich w małopolskich powiatach

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę najnowsze informacje dotyczące naszego Partnerstwa i jesteś zainteresowany przydatnymi informacjami dla pracodawców

zapisz się do naszego newslettera:

      więcej »