Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Małopolska
Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych

W Mucharzu o wsparciu dla pracodawców

Dodano: 2011-03-03. przez Maciej Sabal

2 marca w siedzibie Urzędu Gminy Mucharz stawiło się ponad 30 pracodawców zainteresowanych różnymi formami wsparcia ze środków unijnych. Nie zabrakło tam również nas.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy Mucharz, który jest członkiem naszego Partnerstwa. Dziękujemy Panu Robertowi Góralczykowi (naszemu Konsultantowi) z Mucharza, za organizację – wraz z Panią Teresą Chmielarz-Bryndzą – tego wydarzenia, a także za zaproszenie nas. Podobnie jak podczas spotkania w Andrychowie (więcej na ten temat można przeczytać tutaj ), zebrani pracodawcy wysłuchali prelegentów, którzy mówili o możliwych formach wsparcia, a następnie zadawali pytania.

Jako pierwszy głos zabrał przedstawiciel Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, który mówił o warunkach wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wysokości kwot czy składaniu wniosków. Następnie zebrani od Grażyny Słomskiej dowiedzieli się o działalności projektu Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych – a zatem o działalności naszych Konsultantów w powiecie wadowickim, o wsparciu w procesie zwolnień, a także o Punkcie informacyjnym pracodawców. O wsparciu powiatowych urzędów pracy opowiedziała nasza Konsultantka z PUP Wadowice Pani Katarzyna Kocemba. Na koniec pracodawcy wysłuchali o niezwykle ciekawym projekcie pod nazwą Gościniec Czterech Żywiołów. To projekt tworzony przez cztery gminy (Kalwaria Zabrzydowska, Lanckorona, Mucharz i Stryszów, którym przypisano odpowiednio cztery żywioły: drzewo, powietrze, woda i ziemia) – prelegentka zreferowała spójną wizję i ciekawy produkt turystyczny obszaru. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością tego projektu .

Po części „wykładowej”, nastąpiły rozmowy i pytania indywidualne do prelegentów – uczestnicy chętnie pytali o możliwe formy wsparcia. Wygląda na to, że przedsiębiorcy z powiatu wadowickiego nie zasypiają gruszek w popiele i zamierzają sięgnąć po środki na rozwinięcie działalności gospodarczej. Wśród ponad trzydziestu lokalnych pracodawców, dominowali przedstawiciele mikro i małych przedsiębiorstw. Okazuje się, że formuła spotkań z pracodawcami jest ciekawym przedsięwzięciem.

Wójt Gminy Mucharz wita uczestników spotkania

Wójt Gminy Mucharz wita uczestników spotkania

Przedsiębiorcy z Gminy Mucharz

Przedsiębiorcy z Gminy Mucharz

 

Wsparcie dla pracodawców - znajdź instytucję

Oferta zasobów ludzkich w małopolskich powiatach

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę najnowsze informacje dotyczące naszego Partnerstwa i jesteś zainteresowany przydatnymi informacjami dla pracodawców

zapisz się do naszego newslettera:

      więcej »