Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/_libs/data/DB_Menu.class.php on line 95

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/_libs/data/DB_Menu.class.php on line 66

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/_libs/Reklamy.class.php on line 93
Działania podjęte w roku 2010 Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Małopolska
Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych

Działania podjęte w roku 2010

Dodano: 2012-01-17. przez Maciej Sabal

Zakończenie badania zmian postaw uczestników warsztatów i szkoleń
Badaniem objęto wszystkich uczestników szkoleń oraz trenerów. Uczestnicy wypowiadali się na temat swojego stanu wiedzy i świadomości (samoocena). Trenerzy określali poziom początkowy, końcowy oraz zmianę w odniesieniu do każdej z grup, którą szkolili. Efektem badania jest raport, który został zamieszczony na stronie Partnerstwa.

Przeszkolenie 97 Konsultantów z instytucji Partnerskich z zakresu obsługi inwestora
Zorganizowano szkolenia dla kolejnej grupy Konsultantów. Szkolenia obejmowały tematykę przygotowanie oferty inwestycyjnej regionu oraz negocjacji z inwestorem.   

Szkolenia dla konsultantów z pracy zespołowej oraz stworzonie charakterystyki zasobów ludzkich dla dziewięciu powiatów Małopolski
Charakterystyki objęły następujące powiaty: oświęcimski, krakowski i miasto Kraków, bocheński, tarnowski i miasto Tarnów, dąbrowski, nowotarski, gorlicki, nowosądecki i miasto Nowy Sącz, wadowicki. Stanowią one uzupełnienie oferty inwestycyjnej regionu, zostały opublikowane na stronie Centrum Business in Malopolska.

Dodatkowym produktem warsztatów z charakterystyk zasobów ludzkich dla dziewięciu małopolskich powiatów są analizy SWOT. Powstały one przy znaczącym udziale pracowników urzędów, które mieszczą się na danym powiacie oraz z pomocą ekspertów z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Można je pobrać pod tym linkiem

Spotkania z decydentami lokalnymi na terenie woj. małopolskiego w celu promocji małopolskiej sieci współpracy instytucji Partnerskich na rzecz lepszej obsługi Inwestora
Spotkania te miały na celu poszerzenie sieci współpracy Partnerstwa oraz uświadomienie wagi Inwestora dla lokalnego rynku pracy.   

Organizacja Spotkania Rady Partnerów

Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszono gremium osób decyzyjnych, które poprzez przynależność do Partnerstwa mają wpływ na kierunki jego rozwoju, a także działania jakie są w jego zakresie realizowane. Spotkanie było poświęcone przedstawieniu dotychczasowych osiągnięć Partnerstwa,  a także wskazaniu kierunków i zadań, jakie zostały wyznaczone do realizacji.

Utworzenie platformy informacyjnej Partnerstwa- narzędzia komunikacji konsultantów w Partnerstwie
Narzędzie to ma pomóc konsultantom Partnerstwa w jeszcze lepszej i szybszej komunikacji w obrębie Partnerstwa. Na platformie znajdą się m.in. kursy e-learningowe, raporty, badania oraz informacje o nowych inwestorach, którzy pojawili się na małopolskim rynku pracy.    

Organizacja IV Małopolskiego Forum Inwestycyjnego pt. „Zasoby Ludzkie jako atut oferty inwestycyjnej Małopolski”
Inicjatywa została zrealizowana przy współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Centrum Business in Malopolska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Krakowskiego Parku Technologicznego.   

Organizacja warsztatów wyjazdowych dla Konsultantów Partnerstwa
W dniach 25-26 października w ośrodku Kocierz w Targanicach koło Andrychowa odbyły się warsztaty dla Konsultantów. Głównym celem warsztatów było doskonalenie umiejętności współpracy w Partnerstwie.

Organizacja wizyt studyjnych w Urzędach Miejskich w Krzeszowicach i Wojniczu
Ponad 40 Konsultantów Partnerstwa wzięło udział w wizytach studyjnych w gminie Wojnicz, Zielonym Parku Przemysłowym w Wojniczu oraz Urzędzie Miasta Krzeszowice. W trakcie wizyty zaprezentowano działania podejmowane przez Urzędy Miast w zakresie obsługi inwestora, a także wskazano rozwiązania i techniki, jakie stosuje się we współpracy z pracodawcami.

Badanie ewaluacyjne
Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Funduszy i Studiów Europejskich na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w roku 2010. Raport z badania można pobrać tutaj (należy pamiętać, że w roku 2011 ponownie przeprowadzono badanie ewaluacyjne Parnterstwa, informacja na ten temat znajduje się pod tym linkiem )

Wsparcie dla pracodawców - znajdź instytucję

Oferta zasobów ludzkich w małopolskich powiatach

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę najnowsze informacje dotyczące naszego Partnerstwa i jesteś zainteresowany przydatnymi informacjami dla pracodawców

zapisz się do naszego newslettera:

      więcej »

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5) in Unknown on line 0