Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Małopolska
Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych

Warsztaty dla Konsultantów w Inwałdzie – podsumowanie

Dodano: 2011-11-02. przez Maciej Sabal

Warsztaty, które odbyły się 27 i 28 października w Inwałdzie, są najlepszym dowodem na to, że Konsultanci stanowią zintegrowaną i świadomą swoich celów grupę. Wiemy także, kto został Konsultantem Roku 2011!

Konsultanci w Inwałdzie

Konsultanci w Inwałdzie

Przedmiotem warsztatów było zagadnienie  ”Jak obsłużyć wymagającego klienta - pracodawcę?”. Zajęcia odbywały się przez dwa dni – czwartek i piątek – w Inwałdzie. Instytut Konsultantów Europejskich – firma szkoleniowa, która skonstruowała program i przeprowadziła warsztaty – przygotowała wiele praktycznych ćwiczeń i case'ów. Ćwiczenia te – jak podkreślali uczestnicy – pomogły im znaleźć odpowiedzi na pytania związane z obsługą pracodawcy, ale były bodźcem do przemyśleń nad dotychczasową pracą.

W zajęciach wzięło udział nieco ponad 50 uczestników – zostali oni podzieleni na cztery grupy szkoleniowe. Prace odbywały się na wiele innowacyjnych sposobów. Oto zagadnienia będące przedmiotem warsztatów:

  • sposoby efektywnej współpracy z pracodawcą
  • bariery w komunikacji i sposoby ich przezwyciężania
  • doskonalenie umiejętności udzielania informacji

Uczestnicy warsztatów deklarują, co zmienią w swej pracy

Uczestnicy warsztatów deklarują, co zmienią w swej pracy

W czasie zajęć Konsultanci mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami w obsłudze klienta-pracodawcy. Ze względu na charakter codziennej pracy uczestników warsztatach (pracownicy urzędów miast i gmin, powiatowych urzędów pracy oraz akademickich biur karier) osoby te spotykają się z różnymi oczekiwaniami ze strony pracodawców. Okazało się jednak, że problemy spotykające ich w codziennej pracy są podobne.

Uczestnicy podkreślali wielokrotnie, że warsztaty pomogły im przekuć swe doświadczenia w praktyczne sposoby radzenia sobie z wymagającymi klientami.

 

Bożena Ziemba przyjmuje gratulacje

Bożena Ziemba przyjmuje gratulacje

 

Podczas warsztatów ogłoszono wyniki konkursu na Konsultanta Roku 2011. Przypomnijmy, że jego kryteria były ściśle związane z aktywnością w działaniach Partnerstwa. Przy wyłonieniu Konsultanta Roku brano pod uwagę przede wszystkim: aktywność na naszej platformie internetowej, współpracę z ekspertem oraz zaangażowanie i inicjatywę we współpracy z projektem przy organizacji spotkań lokalnych (w skali powiatu) z udziałem decydentów oraz wizyt studyjnych, zgłaszanie się z własnej inicjatywy do szkoleń specjalistycznych (doskonalących).

Laur Konsultanta Roku 2011 zdobył Łukasz Fus z Urzędu Miasta Tarnowa. Zwycięzca nie mógł niestety uczestniczyć w warsztatach (był organizatorem dwudniowej konferencji w Tarnowie, oczywiście dla pracodawców). Nagroda – list gratulacyjny od Marszałka Województwa oraz kilka upominków – zostanie mu wręczona przy innej sposobności.

Lech Kasperek odbiera nagrodę

Lech Kasperek odbiera nagrodę

Na warsztatach stawiły się jednak osoby wyróżnione za szczególne zaangażowanie w Partnerstwo. Wyróżnienia – listy gratulacyjne od Dyrektora WUP oraz upominki – otrzymali: Bożena Ziemba (Grodzki Urząd Pracy w Krakowie), Lech Kasperek (Urząd Miasta Andrychów) oraz Sławomir Gałda (Sądecki Urząd Pracy).

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Konsultantom za przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach, a także swój wkład do poszczególnych zadań. Dziękujemy także za całoroczne zaangażowanie, czego wyrazem były wyróżnienia w Konkursie. W styczniu roześlemy do naszych wszystkich Partnerów ankiety, w których zapytamy o potrzeby szkoleniowe - na ich podstawie zorganizowane zostaną kolejne warsztaty.

Joanna Słomka w otoczeniu trenerów

Joanna Słomka w otoczeniu trenerów

Tatiana Wieczorek-Iwanicka wskazuje kierunki kolejnych warsztatów; z uwagą przysłuchują się (od lewej) Eugeniusz Szydlak, Marcin Wiśniowski, Sławomir Gałda oraz Krzysztof Hebda

Tatiana Wieczorek-Iwanicka wskazuje kierunki kolejnych warsztatów; z uwagą przysłuchują się (od lewej) Eugeniusz Szydlak, Marcin Wiśniowski, Sławomir Gałda oraz Krzysztof Hebda

Wsparcie dla pracodawców - znajdź instytucję

Oferta zasobów ludzkich w małopolskich powiatach

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę najnowsze informacje dotyczące naszego Partnerstwa i jesteś zainteresowany przydatnymi informacjami dla pracodawców

zapisz się do naszego newslettera:

      więcej »