Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Małopolska
Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych

Atrakcyjność inwestycyjna powiatu tarnowskiego

Dodano: 2011-06-06. przez Maciej Sabal

Podczas spotkania z decydentami lokalnymi w Tarnowie, organizowanego przez nasz projekt, marszałek Roman Ciepiela zachęcał do promowania atrakcyjności inwestycyjnej regionu.

Uczestnicy spotkania biorą udział w dyskusji, fot. Ł.Fus

Uczestnicy spotkania biorą udział w dyskusji,

fot. Ł.Fus

Trzecie spotkanie w ramach kampanii „Lepiej, szybciej, sprawniej – urzędnik dla biznesu”, przyciągnęło prawie dwadzieścia osób – decydentów lokalnych i Konsultantów z powiatu tarnowskiego. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi decydentów lokalnych na potrzeby informacyjne inwestorów i temat  pozyskiwania danych nt. powiatu, które służą do tworzenia ofert inwestycyjnych.

Tym razem obok dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzeja Martynuski, zebranych przywitał Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela. Ten ostatni podkreślał, jak duże jest  znaczenie wszelkich inicjatyw promujących partnerstwo małopolskich instytucji. Wicemarszałek mówił także o wielości czynników wpływających na atrakcyjność inwestycją gmin. Dyrektor Andrzej Martynuska zaznaczył natomiast, że atutem Małopolski są zasoby ludzkie. Następnie pracowniczki projektu opowiedziały o działaniach Partnerstwa, ofercie szkoleń i współpracy z Centrum Business In Małopolska. Tę ostatnią instytucję reprezentowała Beata Górska-Nieć – zastępca dyrektora CeBiM – która mówiła o inwestycjach w województwie i powiecie tarnowskim. Zebrani goście (przedstawiciele podmiotów partnerskich, a także instytucji niezrzeszonych) chętnie dzielili się swymi doświadczeniami i problemami, przez co dyskusja, która nastąpiła po wystąpieniach, była bardzo ożywiona.

Spotkanie w Tarnowie miało miejsce w budynku tamtejszego Urzędu Miasta. Dziękujemy Panu Łukaszowi Fusowi – naszemu Konsultantowi z tej instytucji – za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Piątkowe wydarzenie było trzecim z cyklu czterech spotkań z decydentami lokalnymi w powiatach. Pierwsze odbyło się w Nowym Sączu, drugie w Oświęcimiu. Ostatnie spotkanie – w Krakowie – odbędzie się we wrześniu.

Marszałek R.Ciepiela i Dyrektor A.Martynuska, fot. Ł.Fus

Marszałek R.Ciepiela i Dyrektor A.Martynuska,

fot. Ł.Fus

Magdalena Mikołajczyk opowiada o współpracy z CeBiM, fot. Ł.Fus

Magdalena Mikołajczyk opowiada o współpracy z CeBiM,

fot. Ł.Fus

 

 

 

Grażyna Słomska mówi o działaniach projektu Inwestor, fot. Ł.Fus

Grażyna Słomska mówi o działaniach projektu Inwestor,

fot. Ł.Fus

Wsparcie dla pracodawców - znajdź instytucję

Oferta zasobów ludzkich w małopolskich powiatach

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę najnowsze informacje dotyczące naszego Partnerstwa i jesteś zainteresowany przydatnymi informacjami dla pracodawców

zapisz się do naszego newslettera:

      więcej »