Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Małopolska
Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych

W Oświęcimiu o atrakcyjności inwestycyjnej powiatu

Dodano: 2011-05-30. przez Maciej Sabal

Atrakcyjność inwestycyjna powiatu i wspólne działania tamtejszych instytucji na rzecz obsługi pracodawców były głównym tematem spotkania z decydentami lokalnymi, które odbyło się 30 maja w Oświęcimiu.

Siedziba PUP w Oświęcimiu

Siedziba PUP w Oświęcimiu

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach kampanii „Lepiej, szybciej, sprawniej – urzędnik dla biznesu” prowadzonej przez Partnerstwo. Jednym z celów kampanii jest promowanie atrakcyjności inwestycyjnej czterech małopolskich powiatów oraz zwrócenie uwagi decydentów lokalnych na potrzeby informacyjne inwestorów i temat  pozyskiwania danych nt powiatu, które służą do tworzenia ofert inwestycyjnych.

Na spotkanie zaprosiliśmy wszystkie osoby decyzyjne i Konsultantów z podmiotów, które przystąpiły do Partnerstwa oraz zainteresowanych przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji przedsiębiorców, lokalnych agencji rozwoju, działających na terenie  powiatu oświęcimskiego, które realizują działania w zakresie obsługi pracodawców i inwestorów. Głównym tematem spotkania była atrakcyjność inwestycyjna powiatu oświęcimskiego. Łącznie w siedzibie tamtejszego Powiatowego Urzędu Pracy stawiło się kilkanaście osób. Dziękujemy Pani Wiesławie Drabek-Polek – dyrektor PUP w Oświęcimiu – za pomoc w organizacji wydarzenia.

Spotkanie otworzył Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Pan Andrzej Martynuska. Następnie pracowniczki projektu (Grażyna Słomska i Magdalena Mikołajczyk) przybliżyły uczestnikom działania Partnerstwa, opowiadały o planach, a także o potrzebie koordynacji zbierania informacji dla inwestorów. W czasie spotkania została zaprezentowana, przygotowana w ramach projektu, oferta szkoleń i warsztatów podnoszących kompetencje pracowników, instytucji których zadaniem jest obsługa pracodawców. O inwestycjach w województwie małopolskim i wykorzystaniu działań Partnerstwa do tworzenia ofert inwestycyjnych mówiła wicedyrektor Centrum Business In Małopolska Beata Górska-Nieć.   

Poniedziałkowe spotkanie było drugim z cyklu czterech spotkań z decydentami lokalnymi w powiatach. Pierwsze odbyło się w Nowym Sączu, kolejne po Oświęcimiu będę mieć miejsce w Tarnowie i Krakowie.

Dyrektor WUP Andrzej Martynuska wita uczestników, obok Beata Górska-Nieć

Dyrektor WUP Andrzej Martynuska wita uczestników, obok Beata Górska-Nieć

 

Grażyna Słomska

Grażyna Słomska

Wsparcie dla pracodawców - znajdź instytucję

Oferta zasobów ludzkich w małopolskich powiatach

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę najnowsze informacje dotyczące naszego Partnerstwa i jesteś zainteresowany przydatnymi informacjami dla pracodawców

zapisz się do naszego newslettera:

      więcej »